Yeni Çalışma Masam

Herkese merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere yeni çalışma masamı göstermek istiyorum. Masamın üstünde neler olduğuna da ayrıca değineceğim.

İlk olarak şundan bahsetmek istiyorum ki minimal olan her şeyi seviyorum. Masamı da bu yüzden minimal bir şekilde yapmaya özen gösterdim.

Macbook Pro 2015 – i5 8GB

İlk önce macbook pro ile başlamak istiyorum. Macbook’u sağa mı yoksa sola mı koysam diye çok düşündüm en son kararımı verdim ve macbook’u sağ tarafa yerleştirdim.

Macbook’un hemen altında gördüğünüz ise Rain Design mStand 360 modeli. Bu stand ile monitöre eşit bir yüksekliğe ulaştırdım macbook’u. Bu sayede de bir aşağı bir yukarı bakmak zorunda kalmıyorum. Bu arada stand altın renginde. İleride gold macbook’a geçme düşüncem var o yüzden almışken gold alayım dedim. Ancak uyumsuzluk olmuyor, gold ile de gayet güzel olduğunu düşünüyorum.

Dell S2340L

Monitörümü gerçekten çok severek kullanıyorum. Sanıyorum 4 yıl oldu hatta 4 yıldan da fazla olmuştur. Bu güne kadar hiç yarı yolda bırakmadı beni. Bu monitörde en çok sevdiğim şey ekranın parlak (glossy) olması. Bu da Apple’ın cinema display’i gibi çok güzel bir görüntü sunuyor bana. Yeni bir monitör alayım diyorum ancak piyasadaki çoğu ekranın mat olması sebebiyle bu hevesimden hemen vazgeçiyorum.

Eğer sizin bildiğiniz parlak ekranlı monitörler varsa yorum kısmına yazarsanız çok iyi olur inceleyip almayı düşünebilirim.

Magic Keyboard 2 & Magic Trackpad 2

Benim en sevdiğim ikili, magic keyboard’u 2,5 yıldır kullanıyorum. Magic trackpad’i ise 1 yıldır kullanmaktayım. Bundan önce magic trackpad 1 vardı ve 1 yıl olmadan bozulmuştu. Ve sonra araştırdığımda ilk nesilin kronik sorunu varmış ancak trackpad 2’de böyle bir sorun yokmuş o yüzden satın aldım. 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

Bu arada merak edenler olur diye yazayım. Klavyenin şarjı yaklaşık 1 ay dayanıyor. Trackpad’in ise yaklaşık 15 – 20 gün kadar şarjı dayanmakta.

Silverstone SG13B – Asrock H170M-itx Anakart – i3 6100 İşlemci – RX460 Ekran Kartı – 240GB Crucial SSD

Burada ise benim mini kasam var. Bu kasada genelde boş zamanlarımda ara sıra açıp oyun oynuyorum. Oynadığım oyunlar öyle çok yüksek sistem gerektiren oyunlar değil o yüzden gayet yeterli oluyor bana. Sistem özellikleri resimin hemen altında yazıyor oradan bakabilirsiniz.

Gamesir T2A

Bu gamepad’i yukarıdaki kasa ile birlikte kullanıyorum. Genel oynadığım oyunlar dövüş ve yarış oyunları olduğu için bu gamepad gayet iyi oluyor benim için. Gamepad aynı XBOX’ın gamepad’i gibi çalışıyor, o yüzden tekrar oyun içi gamepad ayarı yapmanıza gerek kalmıyor. Gamepad hem bluetooth hem de kendi usb alıcısı ile çalışmakta. Android cihazlarla da ayrıca tam destekli bir şekilde çalışmakta.

Mifa A10

Bu bluetooth hoparlör benim normal logitech hoparlörümden daha fazla ses çıkartıyor. Ara sıra müzik dinlerken veya film izlerken açıyorum bunu. Eğer yanlış hatırlamıyorum 10W ses çıkış gücüne sahipti. Bunu da sürekli yanımda gezdiriyorum. Bir yere giderken çantama atıyorum. Çok küçük boyutta değil ancak çok da büyük değil o yüzden çantama sığıyor.

Sanıyorum yeni çalışma masam hakkında yazacaklarım bu kadar. Yeni şeyler ekledikçe yazıyı güncellemeye çalışırım ya da yeni yazı şeklinde yazarım.

Dilerseniz aşağıdan da videomu izleyebilirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir