Yeni Projem: Sıcak Fırsatlar Sitesi

Öncelikle herkese merhaba, uzun zamandır böyle bir proje aklımda vardı ancak kendime güvenip bu işin içine girememiştim. Aslında wordpress ile bu projeyi yapmayı düşünmüştüm ancak wordpress böyle bir proje için yavaş kalacaktı. Çünkü veri arttıkça wordpress yavaşlamaya başlayacaktı ve yavaşladıktan sonra da ben kendi yazılımıma geçirmek isteyecektim çok fazla zaman kaybı ve muhtemelen de veri kaybı olacaktı.

Ben de bunun yerine 2 aylık bir çalışma yaptım. İlk başta arayüze önem vermeden scriptin altyapısını geliştirdim. Aslında önem vermeden dediğime bakmayın ilk başta beta sürümü için bir arayüz geliştirdim ancak böylesine bir site için çok basit kaldığını düşündüm.

Sıcak fırsatlar bloğu yapabilirdim ancak bunun yerine topluluk sitesi olsun istedim. Yani insanlar paylaşılan fırsatlara yorum yapsınlar ve yorumlara da cevap verebilsinler istedim.

Beta sürümünü yapıp bitirdikten sonra 15 gün boyunca scripte ekleme veya çıkarma işlemi yapmadım. Arayüze odaklandım, arayüzün kullanıcılara hitap etmesini istedim. Kolay üye olsun, kolay fırsat paylaşsınlar istedim. Nitekim de o şekilde yaptım.

Halen yazılımda eksiklikler var. Kendime bir yol haritası çizdim, müsait oldukça scripte eklemeler yapıyorum.

Sıcak fırsatlar sitesine gitmek için tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir